TUS (Trening Umiejętności Społecznych)

TUSCZYM JEST TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH TUS?

Trening Umiejętności Społecznych Goldsteina wg R. Emmena i M. Plasmeijer’a to oparta na teorii kognitywnego nauczania społecznego forma regularnego treningu grupowego.

DLA KOGO JEST TUS?

Trening Umiejętności Społecznych w Centrum wsparcia i Rozwoju Pozytywni w Fundacji Pozytywni to psychoedukacyjne zajęcia grupowe dla dzieci w wieku 7-13 lat oraz młodzieży w wieku 13 - 17 lat, które mają szeroko rozumiane trudności w interakcjach społecznych.
Mogą to być m.in. kłopoty w inicjowaniu i podtrzymywaniu relacji, wycofanie społeczne czy trudności w regulowaniu emocji (np. lęku, złości). Jest to również forma zajęć szczególnie polecana dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu i ADHD.

CO ĆWICZYMY NA TRENINGU UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH TUS?

Co tydzień podczas zajęć trwających 60 min rozwijamy różnorodne umiejętności: zawieranie znajomości, inicjowanie rozmowy, słuchanie i zadawanie pytań, odmawianie, reagowanie na krytykę, wyrażanie krytyki oraz dyskutowanie. Ponadto skupiamy się także na emocjach, uczuciach i potrzebach – dzieci i młodzież uczestniczące w TUS-ach uczą się rozpoznawania i okazywania swoich emocji czy potrzeb w sposób nie tylko skuteczny, ale również akceptowalny społecznie.
Co więcej, nasze ćwiczenia to dla dzieci świetna okazja do wypracowania strategii radzenia sobie ze swoimi problemami: np. głębokie przeżywanie porażki. Młodzi ludzie uczą się jak adekwatnie reagować na zaczepki innych czy pohamować własną złośliwość. To sprawia, że zaczynają podchodzić bardziej konstruktywnie do rozwiązywania konfliktów z rówieśnikami. Starają się czekać na swoją kolej, wysłuchiwać poleceń do końca oraz ponosić konsekwencje swoich działań.

W przypadku dzieci o głębokich problemach społecznych istnieje możliwość pracy z Trenerem w formie indywidualnej, by pokonać trudności i przejść do pracy grupowej.

NABÓR DO GRUP - nabór na rok szkolny 2024/2025

• 7 -10 lat
  • 10-13 lat
  • 13-17 lat

Zapisy przez formularz - https://forms.gle/BovsVfDvhh5b5Ei76

CYKL szkolny 2024/2025

Cykl rocznego Treningu Umiejętności Społecznych przewiduje około 30 spotkań w całym roku szkolnym (9 miesięcy X 2024 - VI 2025)

CZAS TRWANIA ZAJĘĆ

• grupa przedszkolna 60 min - 5-6 lat
  • grupa 60 min - 7-10 lat
  • grupa 60 min - 10 - 13 lat
  • grupa młodzieżowa - 60 min 13 - 17 lat

WIELKOŚĆ GRUPY TERAPEUTYCZNEJ

Wielkość grupy terapeutycznej określana jest indywidualnie według potrzeb terapeutycznych zakwalifikowanych dzieci.
Oscyluje pomiędzy 3 - 8 dzieci.

KOSZT TRENINGU UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH TUS

• grupa przedszkolna (wiek 5 - 6 lat) - koszt 1 zajęć 100 zł (60 min)
  • grupa wczesnoszkolna (wiek 7 - 10 lat) - koszt 1 zajęć 100 zł (60 min)
  • grupa szkolna (10 - 13 lat) / zajęcia w oparciu socjoterapię - koszt 1 zajęć 100 zł (60 min)
  • grupa młodzieżowa (13 - 17 lat) / zajęcia w oparciu o socjoterapię - koszt zajęć 100 zł (60 min)

Koszt zajęć rozliczany jest w cyklach miesięcznych (3 / 4 / 5 spotkań w miesiącu zależności od harmonogramu na dany miesiąc) - nie ma możliwości płatności za pojedyncze zajęcia

OPŁATA

Opłatę za zajęcia dokonujemy (z góry za dany miesiąc) na podstawie faktury elektronicznej (otrzymanej na wskazany adres email) w terminie do 3 dnia miesiąca - 3 dni od otrzymania faktury
Wszystkie wpłaty za zajęcia przeznaczamy na działalność statutową Fundacji Pozytywni

MIEJSCE PROWADZENIA ZAJĘĆ

Centrum Wsparcia i Rozwoju Pozytywni
Pruszcz Gdański, ul Lotników Polskich 17

Organizator zajęć terapeutycznych w oparciu o TUS:

Fundacja Pozytywni

PLANOWANE TERMINY ZAJĘĆ

Pruszcz Gdański:

• grupa przedszkolna (wiek 5 - 6 lat) - w trakcie ustalania
  • grupa wczesnoszkolna (wiek 7 - 10 lat) - czwartek godzina 17:00
  • grupa szkolna (10 - 13 lat) - wtorek godzina 17:00
  • grupa młodzieżowa (13 - 17 lat) - wtorek godzina 18:30

Harmonogram rozkładu dni poszczególnych grup może ulec zmianie w stosunku do planowanych dni

Paweł Czynszak

Paweł CzynszakPaweł Czynszak sam o sobie mówi:

Od przeszło 10 lat pracuję z dziećmi, młodzieżą i nauczycielami. Z wykształcenia jestem pedagogiem, nauczycielem oraz doradcą zawodowym. Od roku jestem w procesie certyfikacji z MBLC – Kursu Życia w oparciu o Uważność w Mindfulness Association Polska. Pasjonuje mnie praca z drugim człowiekiem, rozmowa z nim, wspólne poszukiwanie rozwiązań. Propaguję ideę Mindfulness – uważności – zarówno w edukacji, jak i bliżej – w codziennym życiu.

Aleksandra Mija

Aleksandra MijaAleksandra Mija sama o sobie mówi:

Jestem doświadczonym pedagogiem specjalnym z wieloletnim stażem pracy jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Specjalizuję się w terapii umiejętności społecznych (TUS) i pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Moim celem zawodowym jest wspieranie rozwoju dzieci oraz pomoc w ich integracji społecznej i emocjonalnej. Charakteryzuję się empatią, cierpliwością oraz umiejętnością tworzenia atmosfery sprzyjającej nauce i rozwojowi.